Улрика Ериксон

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Улрика Ериксон (родена на 12 јули 1973 година) е шведска телевизиска водителка и модел. Ериксон работела за MTV Europe, TV3 и TV4 како водител за неколку емисии како што се Silikon, Spårlöst, Äntligen trädgård, Rampfeber и утринската емисија Nyhetsmorgon . [1] Таа, исто така, го претставила шоуто за музички награди Грамисгалан во 2006 година. [2]

Наводи[уреди | уреди извор]

 

  1. „Gry Forsell och Ulrika Eriksson leder "Rampfeber". Aftonbladet. Архивирано од изворникот на 5 May 2015. Посетено на 25 April 2015.
  2. „Ulrika Eriksson och Eagle-Eye Cherry leder Grammisgalan“. Архивирано од изворникот на 4 May 2015. Посетено на 25 April 2015.