Улмен

Од Википедија — слободната енциклопедија
Улмен

Улмен е град во Германија, во Рајнланд-Пфалц.

Се наоѓа во областа Кохем-Цел. Предмет на управување на Улмен. Населението е 3253 луѓе (31 декември 2009 година). Зафаќа површина од 28,62 км². Официјалниот код е 07 1 35 083.

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]