Стивен Ларкам

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Стивен Ларкам
Стивен Ларкам
Лични податоци


* Настапи (Голови)

Стивен Ларкам (англиски: Stephen Larkham ; 29 мај 1974 година ) е поранешен австралиски рагби играч кој ја освоил титулата светски шампион со „Валабис“ во 1999 година.[1]

Животопис[уреди | уреди извор]

Ларкам е висок 189 см, тежок 88 килограми. Во својата кариера играл за рагби тимот Брамбиси,со кој ја освоил најдобрата лига во светот. Тој постигнал 135 бода на 102 тест натпревари за Валабис.[2]

Извори[уреди | уреди извор]