Стадион Железарница

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Стадион Железарница
Место Скопје, Македонија
Отворен
Сопственик ФК Металург
Подлога Трева
Игра
Гледачи 1.200

Стадионот Железарница е стадион кој се наоѓа во Скопје, Република Македонија. Моментално на наго настапува екипата на ФК Металург. Стадионот има капацитет од 1200 седишта.