Стадион Ѓорче Петров

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Стадион Ѓорче Петров
Место Скопje, Македонија
Отворен
Сопственик ФК Македонија Ѓорче Петров 1932
Подлога Трева
Игра
Гледачи 3.000

Стадионот Ѓорче Петров е стадион кој се наоѓа во Скопje, Република Македонија. Моментално на нeго настапува екипата на ФК Македонија Ѓорче Петров 1932. Стадионот има капацитет од 3.000 седишта.