Разлика помеѓу преработките на „Акад“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 8 бајти ,  пред 10 години
с
Бот Додава: ca:Imperi accadi Брише: nl:Akkad Менува: es:Imperio acadio
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот Додава: ca:Imperi accadi Брише: nl:Akkad Менува: es:Imperio acadio)
[[ar:أكد]]
[[bg:Акадско царство]]
[[ca:Imperi accadi]]
[[cs:Akkadská říše]]
[[en:Akkadian Empire]]
[[es:Imperio Acadioacadio]]
[[fa:اکد]]
[[fr:Empire d'Akkad]]
[[ko:아카드 제국]]
[[lv:Akadas valsts]]
[[nl:Akkad]]
[[no:Det akkadiske rike]]
[[oc:Akkad]]
24.401

уредување

Прегледник