Бајангол, Селенге: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Бот додава Шаблон: Без извори
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот менува: Category -> Категорија)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
'''Бајангол''' ({{lang-mn|Баянгол}}) е [[област во Монголија]] во [[покраината Селенге]].
 
941.847

уредувања

Прегледник