Разлика помеѓу преработките на „Комуникациски протокол“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 11 година
с
Communication protocol преместена како Комуникациски протокол: соодветен македонски наслов
(Креирана страница со: Во областа телекомуникација, комуникациониот протокол е составен од стандардни прави...)
 
с (Communication protocol преместена како Комуникациски протокол: соодветен македонски наслов)

Прегледник