Државна изборна комисија: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
 
Нема опис на уредувањето
Моменталниот состав на ДИК кој ги спроведе Парламентарните избори во Јули 2006 е:
*Претседател - [[Јован Јосифовски]]
 
*Заменик - [[Субхи Јакупи]]
 
*Членови:
 
-[[Снежана Калеска]]
 
-[[Александар Новакоски]]
 
-[[Александар Даштевски]]
 
-[[Тања Алтанџиева]]
 
-[[Иљаз Ибиши]]
1.717

уредувања

Прегледник