Разлика помеѓу преработките на „Евровизија 2004“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 12 години
с
с (Бот Менува: az:2004 Avroviziya Mahnı Müsabiqəsi)
'''Евровизија 2004''' е одржана во Истанбул, Турција. На оваа Евровизија прв пат беше воведена полуфинална вечер. Полуфиналето се одржа на 12 мај, а финалето на 15 мај. Победи Украина претставувана од Ruslana со песната Wild dances.
 
[[az:2004 Avroviziya MusiqiMahnı Müsabiqəsi]]
[[bs:Eurovision Song Contest 2004]]
[[da:Eurovision Song Contest 2004]]
2.613

уредувања

Прегледник