Разлика помеѓу преработките на „Расед“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 42 бајти ,  пред 6 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
(није сваки расед сеизмички, а и не треба да стоји у обе категорије (структурна геологија и сеизмички раседи))
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{наводи}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Структурна геологија]]
[[Категорија:Геолошки речник]]

Прегледник