Корисник:Sazdo: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 1.182 бајти ,  пред 8 години
Ја заменувам страницата со ''''Добредојдовте на мојата корисничка страница.''''
(Создадена страница со: {{subst:новкорисник2|Kiril Simeonovski}})
 
(Ја заменувам страницата со ''''Добредојдовте на мојата корисничка страница.'''')
'''Добредојдовте на мојата корисничка страница.'''
{{ombox|text='''Ова е Вашата корисничка страница.''' <span class="plainlinks">[{{FULLURLE:{{NAMESPACE}}:{{PAGENAME}}|action=edit}} Овде]</span> можете да впишете нешто за Вас и Вашата работа на Википедија. Исто така можете да ставите [[Википедија:Вавилон|вавилон-табела]] и [[Википедија:Кориснички кутии|кориснички кутии]] со цел другите корисници да знаат кои јазици ги познавате/зборувате, кои се Вашите интереси, со што се занимавате и слично.<br/>
 
'''This is your userpage.''' <span class="plainlinks">[{{FULLURLE:{{NAMESPACE}}:{{PAGENAME}}|action=edit}} Here]</span> </span>you can write something about you, about [[Википедија:Вавилон|the languages you speak]] and about your work on Wikipedia.
 
<p><small>Ова е само совет, можете слободно да ја избришете оваа порака.</small></p>
<p><small>This is just an advice, you can delete this message any time you like.</small></p>}}
<!-- Шаблон:Нов корисник -->

Прегледник