Википедија:Документирање на предлошки: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
en интервики
с (мала поправка)
(en интервики)
{{како -да направам|ВП:ДОК}}
 
[[Помош:Шаблон|Шаблоните]] се многу моќна алатка на [[MediaWiki]], но во исто време збунувачки за новите корисници, па дури и поискусните корисници со потешкотии го разбираат значењето на покомплексните шаблони. Шаблоните треба да бидат проследени со соодветна '''[[документација]]''' за да се објасни и зголеми нивната употреба.
[[Категорија:Документација за шаблони| ]]
 
[[en:Wikipedia:Template documentation]]
[[id:Wikipedia:Dokumentasi templat]]
[[ja:Wikipedia:テンプレート文書パターン]]

Прегледник