Коменсализам: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 12 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
с (r2.7.2) (Робот: Додава ro:Comensalism)
Нема опис на уредувањето
[[Податотека:Fly June 2008-2.jpg|right|thumb|[[Форезија|Форетски]] акарини на мува (''Pseudolynchia canariensis'').]]
 
'''Коменсализам''' е партнерски [[однос]] помеѓу два организми, при кој едниот партнер има корист, а неговото дејствување нема никакво влијание врз другиот партнер. [[sekako]]
 
 
{{Екологија-никулец}}
Анонимен корисник

Прегледник