Вудсток (фестивал): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 1.442 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Современата култура продолжува да го памети Вудсток со „Ху на Вудсток во 1969 година“ на магазинот Тајм и неговата листа на „10 врвни музички фестивалски мигови“ објавена на 18 март 2010 година.
Во 2005 година, аргентинскиот писател Едгар Бро ја објави книгата Вудсток, долга поема во спомен на фестивалот. Англиски превод на таа поема беше објавен во јануари 2007 година од страна на Зборови без граници.
 
 
 
{{Link FA|de}}
 
[[als:Woodstock-Festival]]
[[ar:وودستوك]]
[[bg:Удсток (фестивал)]]
[[ca:Festival de Woodstock]]
[[cs:Hudební festival Woodstock]]
[[da:Woodstockfestivalen]]
[[de:Woodstock-Festival]]
[[en:Woodstock]]
[[et:Woodstocki festival]]
[[el:Φεστιβάλ Γούντστοκ]]
[[es:Festival de Woodstock]]
[[eo:Woodstock-festivalo]]
[[eu:Woodstock]]
[[fa:وودستاک]]
[[fr:Festival de Woodstock]]
[[fy:Woodstock (muzykfestival)]]
[[ga:Féile Woodstock]]
[[gl:Festival de Música e Artes de Woodstock]]
[[ko:우드스탁 페스티벌]]
[[hr:Woodstock]]
[[id:Festival Woodstock]]
[[is:Woodstock]]
[[it:Festival di Woodstock]]
[[he:פסטיבל וודסטוק]]
[[ka:ვუდსტოკის ფესტივალი]]
[[lv:Vudstokas festivāls]]
[[lt:Vudstoko festivalis]]
[[hu:Woodstocki fesztivál]]
[[nl:Woodstock (muziekfestival)]]
[[ja:ウッドストック・フェスティバル]]
[[no:Woodstockfestivalen]]
[[nn:Woodstockfestivalen]]
[[pl:Festiwal w Woodstock]]
[[pt:Festival de Woodstock]]
[[ro:Festivalul de la Woodstock]]
[[ru:Вудсток (фестиваль)]]
[[scn:Festival di Woodstock]]
[[simple:Woodstock Festival]]
[[sk:Woodstock Music and Art Fair]]
[[sr:Вудсток (фестивал)]]
[[sh:Woodstock]]
[[fi:Woodstock]]
[[sv:Woodstockfestivalen]]
[[th:เทศกาลวูดสต็อก]]
[[tr:Woodstock Festivali]]
[[uk:Вудсток]]
[[zh:胡士托音樂節]]

Прегледник