GSM: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 45 бајти ,  пред 14 години
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
GSM или Global System for Mobile користие дигитален систем кој работи на 900 MHz подоцна е воведен 1800 MHz за Европа, Австралија, Азија и Африка. Америка користи 850 и 1900 MHz
Снагата која ја зрачи телефонот е 2W на 900MHz и 1W на 1800 и 1900 MHz со домет до 35km
Нај нов стандард е GSM 400 и 450 MHz со домет до 120km
49

уредувања

Прегледник