Прејди на содржината

Катал: Разлика помеѓу преработките

Додадени 19 бајти ,  пред 15 години
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
(Нова страница: Еден катал е она количество ензим кое катализира конверзија не еден мол субстрат до продукт з...)
 
Нема опис на уредувањето
{{никулец}}
Еден катал е она количество ензим кое катализира конверзија не еден мол субстрат до продукт за една секунда. Еден катал еднаков е на 6*10^7 интернационални единици.
By mactmf@yahoo.com
78

уредувања