Национална галерија (Лондон): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
== Наводи ==
{{наводи}}
[[Category:National Gallery, London]]
[[Category:1830s architecture]]
[[Category:Grade I listed museum buildings]]
[[Category:Grade I listed buildings in London]]
[[Category:Non-departmental public bodies of the United Kingdom government]]
[[Category:Museums sponsored by the Department for Culture, Media and Sport]]
[[Category:Government agencies established in 1824]]
[[Category:Exempt charities]]
[[Category:Charities based in London]]
[[Category:Orden de las Artes y las Letras de España recipients]]
 
[[Категорија:Лондонска национална галерија]]
{{Link FA|hu}}
[[Категорија:Архитектура од 19 век]]
 
{{goodLink articleFA|hu}}
 
[[ar:المتحف الوطني (لندن)]]

Прегледник