Прејди на содржината

Разговор:Ubuntu: Разлика помеѓу преработките

Додадени 658 бајти ,  пред 12 години
с
Бот менува: креирана -> создадена
с (Бот менува: Референци -> Наводи)
с (Бот менува: креирана -> создадена)
 
*'''Наводи''' наместо '''Референци''', англизам.
<small>''Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--[[User:Brest-bot|Brest-bot]] <small>([[User talk:Brest-bot|разговор]])</small> 15:02, 1 јуни 2010 (CEST), управуван од [[Корисник:Brest|Brest]].''</small>
 
== brest-bot проверка на правопис ==
 
 
*'''создадена''' наместо '''креирана''', непотребен интернационализам.
 
<small>''Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--[[User:Brest-bot|Brest-bot]] <small>([[User talk:Brest-bot|разговор]])</small> 02:32, 6 август 2010 (CEST), управуван од [[Корисник:Brest|Brest]].''</small>
941.847

уредувања