Разлика помеѓу преработките на „Ефект на стаклена градина“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с (Бот: козметички промени)
* помало користење на превозните средства,
* садење на нови дрвца
* рационално користење на енергијата итн.
* собирање на отпадоци, односно рециклирање на шишињата(пластиката)
 
* рециклирање на најлон кесињата итн.
[[Категорија:Екологија]]
Анонимен корисник

Прегледник