Разлика помеѓу преработките на „ОУ „Славчо Стојменски“ - Виница“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Бот: козметички промени
с (Бот: козметички промени)
 
'''Основното училиште „Славчо Стојменски“''' се наоѓа во [[Виница]], [[општина Виница]].
== Учество на натпревари ==
==Освоени награди==
== Познати личности кои учеле во ова училиште ==
==Познати личности кои предавале во ова училиште==
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.schools.edu.mk/ Портал на основни и средни училишта во Република Македонија]
* [http://www.mon.gov.mk/ Официјално веб-место на Министерството за образование и наука]
 
{{виница-никулец}}
941.847

уредувања

Прегледник