Снежана и седумте џуџиња (филм од 1937)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Снежана и седумте џуџиња (англиски: Snow White and the Seven Dwarfs) — американски цртан-филм од 1937 година, произведен од Волт Дизни.