Прејди на содржината

Сите на море

Од Википедија — слободната енциклопедија

„Сите на море“ (српскохрватски: Сви на море) – филм на режисерот Сава Поповиќ од 1952 година. Главните улоги ги играат: Милан Ајваз, Милан Пузиќ, Љубомир Дидиќ и Дејан Дубајиќ.[1]

Синопсис[уреди | уреди извор]

Лете, на морскиот брег доаѓаат луѓе од различни професии и возрасти. Чичко Паја е претставник на постарата генерација, а Зорица и Мирко се млади луѓе. Сите тие доживуваат бројни згоди во согласност со желбите и со можностите на својата возраст...

Наводи[уреди | уреди извор]

[[Категорија:Филмови на Авала филм]