Сизбах

Од Википедија — слободната енциклопедија
пејсаж

Сизбах е заедница во Германија, во Рајнска област-Пфалц.

Вклучено во областа Бад Кројзнах . Предмет на управување на Бад Собернхајм. Населението е 559 луѓе (31 декември 2010 година).[1] Зафаќа површина од 6,06 км².

Наводи[уреди | уреди извор]

надворешни врски[уреди | уреди извор]