Робин Лодерс

Од Википедија — слободната енциклопедија

Робин Карл Лодерс (роден на 30 ноември 1994) е германски професионален кошаркар, кој во моментов игра за Нинерс Кемниц од германската ПроА лига.

Во минатото, тој играл за екипата на Телеком Бон од германската кошаркарска лига.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Telekom Baskets Bonn – Team 2015/2016 – Robin Lodders“ (германски). Посетено на 20 October 2015.