Робин Лодерс

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Робин Карл Лодерс (роден на 30 ноември 1994) е германски професионален кошаркар, кој во моментов игра за Нинерс Кемниц од германската ПроА лига.

Во минатото, тој играл за екипата на Телеком Бон од германската кошаркарска лига.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]