Региони во Того

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Карта на регионите во Того

Того се дели на 5 региони (француски: régions). Регионите пак, се делат на 30 префектури и 1 општина.

Регионите во Того се следниве (со административните центри во загради):

Поврзано[уреди | уреди извор]