Разговор со корисник:Admin baraj

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Разговор[уреди извор]

Здраво!Сакате разговор со мене?Повелете!Доколку сакате да испратите порака најпрвин внимателно прочитајте го портокаловиот текст:

  • За да пратите порака кликнете на линкот после портокаловиот текст.
  • Доколку ми поставите прашање на оваа страница јас ќе ви одговорам на оваа страница!Ако сакате да Ви одговорам на друга страница во пораката пишете на која страница треба да одговорам.
  • На крајот од пораката внесете го Вашиот потпис со внесување на,,~ ~ ~ ~’’(четири тилди без место).

Прати порака

Па завршив со уредувањето.Кој има нешто,слободно може да контактира со мене!!! Filip 12:22, 14 јуни 2008 (UTC)

Здраво! За статијата „најголемата жаба“[уреди извор]

Поздрав, Admin baraj и добредојдовте на Википедија. Ми се допаѓа Вашиот ентузијазам кон оваа наша заедница и се надевам дека ќе останете овде. Ви се обраќам за измените [1] што ги направивте на статијата Најголемата жаба. Имено, сте ги отстраниле референците, изворот и никулец-шаблонот што ги поставив таму. Ве молам, не правете такви измени во иднина. Сигурно забележавте, Вашата претходна статија на истата тема беше избришана затоа што не беа наведени извори. Иако Википедија е слободна енциклопедија, таа треба да се грижи и за својата веродостојност. Никој не може да потврди дали Голијат жабата навистина е, она што тврдите, најголемата жаба на светот, доколку некој не наведе сигурен извор од каде потекнува таа информација. Сите непотврдени искази во статиите можат да бидат предизвикани и избришани. Уште и за никулецот (Оваа статија поврзана со биологија е недовршена, можете да помогнете со нејзино проширување), тоа е само знак до сите други википедијанци дека на неа ѝ е потребно внимание и уредување, бидејќи нејзината содржина е непотполна. Уште и за Вашета кандитатура за администратор, никој не може да Ви го оспори правото на кандитатура, но Ве молам, почекајте малку пред да се нафатите на малку поодговорна задача на Википедија, стекнете малку искуство во уредувањето и запознајте ја нашата вики-заедница. За сите прашања, видете Помош:Содржина и слободно прашајте ме на мојата страница за разговор. Поздрав, --Brainmachinewtf? 12:57, 14 јуни 2008 (UTC)