Разговор со корисник:KingKUP

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Добредојде! Nuvola apps kuickshow.png

Здраво, KingKUP, и добредојде на Википедија! Се надеваме дека Ви се допадна местото и одлучивте да останете. Еве некои страници кои можат да Ви бидат од помош:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето и во тоа што сте википедијанец! Ве молам потпишувајте ги вашите пораки на страниците за разговор користејќи четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако ви треба помош, оставете порака на Селската чешма, слободно обратете ми се мене, или поставете го прашањето на оваа страница и ставете {{помош}} пред прашањето. Повторно, добредојде! --Brainmachine (разговор) 00:14, 9 мај 2012 (CEST)


Шаблони за корисничката страница[уреди извор]

Здраво Миленко! Види Википедија:Кориснички кутии и Википедија:Вавилон. На овие страници имаш шаблони кои можеш да ги ставиш на твојата корисничка страница и упатства како да го направиш тоа. --Brainmachine (разговор) 00:14, 9 мај 2012 (CEST)