Разговор за Википедија:ВикиПроект Портали

Содржината на страницата не е поддржана на други јазици.
Од Википедија — слободната енциклопедија

Коментар  Може ли да предложам во сите портали, покрај категориите, да додаваме и листи на најважните статии од темата, нешто слично на Портал:Математика. Сето ова е за полесно да се врши навигација низ статиите на темите и да овозможи поголема прегледност. --Brainmachinewtf? 12:54, 8 септември 2008 (UTC)

Тоа е супер идеја и уште веднаш ќе започнам тоа да го спроведувам. Убаво што ти текна.--Kiril Simeonovski 14:37, 12 септември 2008 (UTC)