Разговор:IPv6

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Подобрување на изворите[уреди извор]

Ќе претпоставам дека повеќето информација ако не целата е преведена и препишана од англиската Википедија. Не ги познавам правилата за цитации, но не мислам дека би било грешно ако истотака се земат и цитации од WikipediaEn, а истотака книгите кои се наведени како квалитетна рефернца да се користат во цитациите. :)

79.126.179.21 (разговор) 14:42, 17 април 2012 (CEST)