Разговор:Хронологија на односите помеѓу Македонија и ЕУ

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • јануари име на месец со кое не почнува реченица, со мала буква.
  • април име на месец со кое не почнува реченица, со мала буква.
  • април име на месец со кое не почнува реченица, со мала буква.
  • мај име на месец со кое не почнува реченица, со мала буква.
  • ноември име на месец со кое не почнува реченица, со мала буква.
  • декември име на месец со кое не почнува реченица, со мала буква.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 20:08, 28 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • насила наместо на сила.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 22:50, 3 јуни 2010 (CEST), управуван од Brest.