Разговор:Френсис Фукујама

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Недовршена статија[уреди извор]

Сега ја започнав статијата... запозанат сум со неговите дела но не и со биогрфаијата... ќе ги поправам дополнително сите грешки... поздрав--Еден Македонец ? (разговор) 03:42, 14 април 2010 (UTC)

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • цитирана веб страница наместо cite web, назив на шаблон на македонски јазик.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 16:16, 3 јуни 2010 (CEST), управуван од Brest.

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • филизоф* во философ*, с наместо з, правописна грешка.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 21:33, 11 август 2010 (CEST), управуван од Brest.