Разговор:Тоса (куче)

Содржината на страницата не е поддржана на други јазици.
Од Википедија — слободната енциклопедија

Почитуван уредник, Ве молам помозете при средувањето на овој текст. Поз.

Здраво. Исправив некои ситни правописни грешки (можете да видите овде). Единствен проблем е тоа што текстот повеќе наликува на есеј отколку на екциклопедиска статија. Погледајте некое од другите јазични изданија, на пр. англиското за чисто да видите како би било пожелно да изгледа содржината. Поздрав.--Вик Ретлхед (разговор) 02:13, 16 јули 2013 (CEST)Одговори[одговори]
Многу Благодарам Вик. Поздрав.