Разговор:Стоби

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Postavi sliki od Stobi , toa bi bilo daleku po originalno , Pozdrav

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • август име на месец со кое не почнува реченица, со мала буква.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 05:50, 28 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • врски наместо линкови, англизам.
  • Наводи наместо Референци, англизам.
  • август име на месец со кое не почнува реченица, со мала буква.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 01:29, 3 јуни 2010 (CEST), управуван од Brest.[одговори]

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Линк наместо Врска, англицизам..

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 15:43, 11 август 2010 (CEST), управуван од Brest.[одговори]