Разговор:Стефан Банах

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • август име на месец со кое не почнува реченица, со мала буква.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 05:40, 28 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.