Разговор:Патриција Мантерола

Содржината на страницата не е поддржана на други јазици.
Од Википедија — слободната енциклопедија

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Податотека наместо Image, вики клучни зборови на македонски.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 17:22, 27 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.

Year of birth of Patricia Manterola[уреди извор]

Hello, I don´t speak this language, so I will leave this mesage in English. Patricia Manterola was NOT born in 1970. She was born on April 23, 1972. The following well known websites so prove it:


http://www.grandesestrellas.com/estrellas/patricia-manterola/

http://entretenimiento.univision.com/celebridades/article/2010-07-01/bio-patricia-manterola

http://www.ideasnopalabras.com/2010/04/efemerides-musical-dia-23-de-abril/

http://www.biografias-de.com/patricia-manterola

http://www.imdb.es/name/nm0005184/

http://www.imdb.com/name/nm0005184/

http://www.askmen.com/celebs/women/actress/patricia-manterola/index.html

http://especiales.tvn.cl/festivaldevina/2009/galerias.aspx?IdC=32929

Good bye. 186.82.83.152 (разговор) 21:30, 9 март 2013 (CET)[одговори]