Разговор:Паднат астронаут

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Њујорк наместо Њу Јорк, погрешна транскрипција.

создадена наместо креирана, непотребен интернационализам. Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 21:20, 2 јуни 2010 (CEST), управуван од Brest.