Разговор:Нирвана (музичка група)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

gi obozavam i ne mozam da im odoleam.... ve molam donesi te gi vo skopje ili nekade poblisku od makedonija.

Слушнав дека Курт правел некои обиди да се врати, ама Господ не му дозволувал оти бил во Пеколот, оти се ******** со шатган..... Но, ние, верните уредници на Википедија (вики-заедницата) ќе дадеме сѐ од себе тоа да се оствари! Поречанец A? 11:46, 4 октомври 2007 (UTC)

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • којшто наместо кој што, одделни зборови.
  • август име на месец со кое не почнува реченица, со мала буква.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 01:26, 25 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.