Разговор:НАТО-во бомбардирање на СР Југославија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • меѓународните наместо интернационалните, непотребен интернационализам.
  • април име на месец со кое не почнува реченица, со мала буква.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 14:24, 9 август 2010 (CEST), управуван од Brest.[одговори]