Разговор:Мрежно место

Содржината на страницата не е поддржана на други јазици.
Од Википедија — слободната енциклопедија

Веб-сајт т.е. веб-место VS веб-страна[уреди извор]

Види дискусија тука. Понатамошните дискусии на оваа тема можеби е најдобро да се водат овде, на оваа страница заразговор.--brest (разговор) 07:45, 27 август 2009 (UTC)