Разговор:Монитор

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Статијата за монитори не ми изгледаше како целосна па ќе ја преуредам а напишаното за TFT монитори го ставив под посебна страница зошто мислам дека не треба толку опширно за тфт во монитори. ако не треба така кажејте ке го поправиме

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Промена на зборови од типот сеуште во сѐ уште , одделни зборови сѐ, уште, е акцентирано.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 03:19, 27 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.