Разговор:Микроскоп

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Оваа страница треба да се спои со Светлински микроскоп? --Милош 00:47, 21 февруари 2007 (UTC)


Мислам дека треба да постои статија Микроскоп, како главна за микроскопи. А исто така да има статии за светлински микроскоп, електронски микроскоп и сл.--brest 08:22, 21 февруари 2007 (UTC)

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Промена на зборови од типот сеуште во сѐ уште , одвоени зборови сѐ, уште, е акцентирано.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 12:36, 22 февруари 2009 (UTC), управуван од Brest.

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Податотека наместо Image, вики клучни зборови на македонски.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 02:04, 27 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.