Прејди на содржината

Разговор:Маџар Маало

Содржината на страницата не е поддржана на други јазици.
Од Википедија — слободната енциклопедија

Jel Madjar Maloo , kad se iz Solunske iz pravca grada skrene desno, pa ulica Djorgi Naumov i td?

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Промена на зборови од типот сеуште во сѐ уште , одделни зборови сѐ, уште, е акцентирано.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 01:08, 27 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.