Разговор:Летни олимписки игри 2008

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

===За насловот===

Може ли вака да стои насловот, без цртичка? Мислам дека не е проблем, сѐ уште стои пренасочувањето од претходниот наслов. Проблемот беше што ја почнав оваа статија во овој оригинален наслов (слично е форматирањето на другите википедии - без цртичка) и направив неколку пренасочувања. Кога страницата е преместена, не биле земани во предвид тие пренасочувања и станаа двојни. Вака мислам дека е ова елегантно решение, да се врати на претходниот наслов. Впрочем, не е до толку важно дали ќе има цртичка или не, туку поважна е содржината. --Brainmachinewtf? 12:10, 20 јули 2008 (UTC)

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Кој што, разлеани зборови.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 16:07, 22 февруари 2009 (UTC), управуван од Brest.

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • којшто наместо кој што, одделни зборови.
  • цитирана веб страница наместо cite web, назив на шаблон на македонски јазик.
  • Податотека наместо Image, вики клучни зборови на македонски.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 20:10, 1 мај 2009 (UTC), управуван од Brest.

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Њујорк наместо Њу Јорк, погрешна транскрипција.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 15:12, 2 јуни 2010 (CEST), управуван од Brest.

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • видеоигри наместо видео игри, одделни зборови.
  • Хонгконг наместо Хонг Конг, погрешна транскрипција.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 02:23, 9 август 2010 (CEST), управуван од Brest.