Разговор:Леонардо да Винчи

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • којшто наместо кој што, одделни зборови.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 13:43, 26 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.

ГП - правопис[уреди извор]

Луѓе, не знам кој ја правел статијата, но треба многу да се внимава кога се пишува. Во текстот има толку многу грешки, што се прашувам дали авторот воопшто знае македонски (некои реченици се целосно неразбирливи). Значи, апелирам, кога правиме статии, малку да внимаваме како пишуваме.