Разговор:Косовска војна

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

 • цитирана веб страница наместо citeweb, назив на шаблон на македонски јазик.
 • цитирана веб страница наместо cite web, назив на шаблон на македонски јазик.
 • Податотека наместо File, вики клучни зборови на македонски.
 • април име на месец со кое не почнува реченица, со мала буква.
 • мај име на месец со кое не почнува реченица, со мала буква.
 • мај име на месец со кое не почнува реченица, со мала буква.
 • јуни име на месец со кое не почнува реченица, со мала буква.
 • јуни име на месец со кое не почнува реченица, со мала буква.
 • јули име на месец со кое не почнува реченица, со мала буква.
 • август име на месец со кое не почнува реченица, со мала буква.
 • декември име на месец со кое не почнува реченица, со мала буква.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 00:36, 9 август 2010 (CEST), управуван од Brest.