Разговор:Киевски Рус

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Податотека наместо Image, вики клучни зборови на македонски.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 09:37, 26 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.

Преименување[уреди извор]

Статијава треба да се преимени во „Киевска Рус“ (жен. род). --Феликс (разговор) 12:50, 28 септември 2009 (UTC)

Постои и под тоа име--Астрион (разговор) 14:48, 28 септември 2009 (UTC)