Разговор:КПМГ

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • досега наместо до сега.
  • Линкови -> Врски, замена со македонски збор.
  • Податотека наместо Image, вики клучни зборови на македонски.
  • февруари име на месец со кое не почнува реченица, со мала буква.
  • октомври име на месец со кое не почнува реченица, со мала буква.
  • ноември име на месец со кое не почнува реченица, со мала буква.
  • декември име на месец со кое не почнува реченица, со мала буква.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 07:23, 26 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Гарсија наместо Гарсиа, погрешна транскрипција.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 22:15, 8 август 2010 (CEST), управуван од Brest.