Разговор:Индоевропски јазици

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Globe of letters.svg Оваа статија е дел од ВикиПроект Јазици, чии цели се создавање стандардизиран, информативен и лесен за користење извор за јазици. Ако сакате да земете учествувате во овој проект, ве молиме посетете ја страната на проектот, каде можете да се приклучите на проектниот тим.

јазици[уреди извор]

српскохрватски ??? 1. хрватски јазик 2. српски јазик

Српскохрватски е заеднички термин за овие јазици (дијалекти): српски, хрватски, босански и црногорски. Поздрав--Никола Стоіаноски 12:41, 13 септември 2009 (UTC)