Разговор:Знаме на Мјанмар

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето


сигурно не е 200 година и на en википедија пишува што значат боите[уреди извор]

„Новото знаме на државата било предложени на 10 ноември 200 година.“ Која треба да стои? 2007?

и на англиската википедија пишува „The three colours of the stripes are meant to symbolise solidarity, peace and tranquility, and courage and decisiveness.“

има и еден извор дадено...

Дамјан 13:45, 22 октомври 2011 (CEST)